O Magdině džemu

Máte rádi babiččiny marmelády, ale vadí vám, že tam babička dává spoustu cukru? Mám to stejně, a tak jsem si začala vařit džemíky svoje.

Jak jsem uvařila první džem

Nikdy jsem nezavařovala a džem jsem jedla jen v palačinkách. To se ale změnilo v létě 2012, kdy jsem čekala svého prvního syna. Všichni okolo mě si mysleli, že musím každý den sníst alespoň kilo ovoce. To samozřejmě nešlo, a tak jsem uvařila svůj první jahodový džem s banánem. Ještě za použití Gelfixu, ale zato s polovičním množstvím cukru, než které předepisoval recept. Byl vynikající. Pak jsem zkusila borůvkový s rybízem, taky byl vynikající. Chutnal nejen mně, ale i všem okolo. Zkoušela jsem další kombinace. Ne všechny byly dobré, některé skončily v koši.   

Můj dvorní ochutnávač
Můj dvorní ochutnávač

Bez chemie to jde taky

Protože jsem před další sezonou začala připravovat příkrmy pro malého synka, začala jsem se zajímat o to, co jíme. A moje volba byla jasná. Nahradit zbytečnou chemii v Gelfixu něčím jiným. Po nějaké době pátrání jsem objevila obyčejný pektin a zůstala u něj. A jak vznikla moje firma? Protože se okruh kamarádek, kterým chutnal můj džem, rozrůstal, rozhodla jsem se v roce 2016 založit malou firmičku. 

Tři děti a akční máma

První džem jsem uvařila skoro před 10 lety. Od té doby se naše rodina rozrostla o další dva kluky. A tak jako mám tří akčních kluků jsem ráda, že si můžu u vaření marmelád odpočnout. Vaření džemíků mám jako velkého koníčka, a tak to asi zůstane. Proto vařím od některých druhů jen pár skleniček. Každý rok vymýšlím nové druhy, protože ráda zkouším a ochutnávám nové kombinace. 


Úspěchy v soutěžích

Poprvé jsem přihlásila svoje džemíky do soutěže v roce 2017. Byla to Kunratická Jamparáda a Šípkový džem s grepem a pomerančem obsadil třetí místo v kategorii Šípkových.

V roce 2018 jsem byla ve stejné soutěži ještě úspěšnější, protože jsem získala druhé místo v kategorii Aronie pro svůj džem z Aronie, třešní a malin; třetí místo v kategorii Exotika ovoce pro Ananasový džem s citronem a Bacardi; třetí místo v kategorii borůvkových pro Borůvkový džem s červeným rybízem a třetí místo v kategorii Broskvové směsi pro Broskvový džem s mangem.

Na začátku roku 2019 jsem poslala jednu skleničku Pomerančové marmelády s kakaovými boby i do anglického Dalemainu do soutěže The World´s Original Marmelade Awards. Sice to na medaili o bod nevyšlo, ale 15 bodů z 20 a Čestné uznání je slušný výsledek.

V roce 2020 zabodovaly na Kunratické Jamparádě Maliny s jablíčkem a Angrešt, obě ve své kategorii získaly druhé místo.